Warsztaty ekologiczne

Primavera Events powstała z myślą o najmłodszych. Wiemy, że nawyki zdobywa się już od wczesnych lat życia, dlatego zarówno rodzicom, jak i nauczycielom zależy na tym, aby maluchy szybko nauczyły się przydatnych informacji – nie tylko czytania czy liczenia, ale również wiedzy z zakresu ochrony środowiska czy zdrowego odżywiania. Dzieci szybciej chłoną świeże wiadomości, dlatego łatwiej nauczyć je nowych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w późniejszym życiu – w szkole, domu czy podczas zabaw na dworze. Pokazujemy również, że spędzanie czasu na łonie natury może stać się prawdziwą przyjemnością, dlatego warsztaty ekologiczne odbywają się w specjalnie przygotowanej scenerii – parkach czy na polanach.

Nauka przez zabawę

Organizujemy warsztaty ekologiczne, podczas których kilkulatkowie zdobywają wiedzę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że lekcje czy kilkugodzinne wykłady nie są skuteczną formą edukacji w przypadku najmłodszych, dlatego preferujemy naukę przez zabawę. Pokazujemy, jak można zrobić zabawki z recyklingu, zachęcamy do tego, aby kreatywnie wykorzystywały przedmioty, które wydają się już do wyrzucenia. Uczymy, jak segregować odpady, ale również pracujemy nad świadomością. Środowisko to dobro wspólne – chcemy przekonać o tym dzieci, dlatego podczas gier dowiadują się, w jaki sposób mogłyby przysłużyć się przyrodzie, a przede wszystkim jej nie szkodzić.

Przyjemne z pożytecznym

Nasi animatorzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować dzieci tematyką ekologiczną. Warsztaty ekologiczne są nie tylko pożyteczne, ale ich forma jest atrakcyjna dla każdego malucha. Przygotowujemy różnego rodzaju eksperymenty, które zaskakują, a przede wszystkim uczą. Wiedza zdobyta podczas warsztatów jest bezcenna i może się przysłużyć również oszczędzaniu. Dzieci nauczone oszczędzania wody czy prądu będą częściej zwracały uwagę na ich zużycie, co pozwoli zminimalizować koszty za rachunki. Łączymy przyjemne z pożytecznym – uczymy podczas zabawy, dlatego warsztaty ekologiczne to również doskonała propozycja spędzenia urodzin. Maluchy z pewnością nie będą się nudzić, a wszystkie atrakcje sprawią, że chętniej przyswoją wiedzę.

Animatorzy nie tylko od rozrywki

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech – nasi animatorzy zajmą się nimi nie tylko pod względem zapewnienia rozrywki, ale również w kwestii praktycznej. Wiedzą, jak zaopiekować się dziećmi, aby uchronić je przed zrobieniem sobie krzywdy. Jednocześnie gwarantujemy, że wszystkie zabawy, w których biorą udział, są w pełni bezpieczne i przemyślane w taki sposób, aby im nie zagrażały. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni o swoje maluchy. Zajmiemy się nimi kompleksowo.

Inspiracja do wspólnej zabawy

Warsztaty ekologiczne to również doskonałe uzupełnienie spotkań firmowych czy większych eventów. Nierzadko okazuje się, że nie mamy z kim zostawić dzieci i musimy wziąć je ze sobą na imprezę firmową. Wtedy okazuje się, że należy zapewnić im właściwą rozrywkę. Tę mogą gwarantować warsztaty ekologiczne, podczas których maluchy nauczą się podstaw z zakresu ochrony środowiska. Zdobyte umiejętności można rozwijać w domu podczas zabaw, dajemy również inspirację do tego, jak pożytecznie zorganizować czas najmłodszym domownikom.