Pikniki ekologiczne dla dzieci

Dzieci już od najmłodszych lat powinni uczyć się, jak dbać o środowisko. W przedszkolach oraz w szkole uczą się segregacji odpadów, ale również dowiadują się, jak ważne jest oszczędzanie światła, wody czy prądu. To wszystko przygotowuje najmłodszych do tego, aby w przyszłości zwracali uwagę na ekologiczne aspekty – wiedziały, jak zapobiegać globalnemu ociepleniu czy dziurze ozonowej. Najlepszą formą nauki jest oczywiście zabawa, dlatego pikniki ekologiczne będą doskonałą okazją do tego, aby wyedukować swoje pociechy, a przy tym zapewnić im niezapomnianą rozrywkę. Również dla rodziców będzie to świetna inspiracja, która zmotywuje do wspólnego spędzania czasu na łonie natury.

Nauka poprzez zabawę

Podczasspotkania dzieci dowiadują się cennych informacji, które mogą wykorzystać w późniejszym życiu, ale również mogą skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji, gier i zabaw. Jako animatorzy przychodzimy z głową pełną pomysłów dotyczących tego, jak spędzić wolny czas i jak sprawić, aby maluchy czuły się swobodnie, a przy tym mogły wykorzystać pozytywnie swoją energię nie tylko do zabawy, ale również nauki przydatnych umiejętności. Pracujemy nad tym, aby już od najmłodszych lat dzieci wyrobiły w sobie nawyki pozwalające im dbać o środowisko.

Środowisko jako dobro wspólne

Nasze pikniki ekologiczne organizujemy w nieprzypadkowych sceneriach – są to różnego rodzaju parki czy polany, gdzie dzieci mają bezpośredni kontakt z naturą i mogą poczuć, jak przyjemne jest przebywanie na dworze. To szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy większość dzieci zamyka się w domu przed ekranem komputera czy telewizora. Pokazać maluchowi, ile atrakcji czeka na zewnątrz – to cel, który przyświeca naszym piknikom ekologicznym. Chcemy również pokazać najmłodszym, że środowisko jest dobrem wspólnym, dlatego każdy powinien o nie dbać, niezależnie od wieku.

Świadomość ekologiczna

Przygotowujemy szereg atrakcji, których celem jest propagowanie ekologicznego trybu życia. Wszystkie nawyki zdobywamy już od najmłodszych lat, dlatego istotne jest, aby pożyteczną wiedzę przekazywać w jak najwcześniejszym wieku – przedszkolnym czy zerówkowym. Nie zawsze nauczyciele mają wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić go na lekcje o ochronie środowiska, dlatego oferujemy pikniki ekologiczne uzupełniające braki w wiedzy. Poprzez zabawę najmłodsi dowiadują się, jak wygląda piramida żywienia, jak segregować odpady i nie szkodzić przyrodzie. Zdobytą wiedzę można utrwalać w domu z rodzicami i rodzeństwem, sprawiając, że dzieci zyskają większą świadomość dotyczącą ochrony środowiska.

Wiedza sprzyjająca oszczędzaniu

Pikniki ekologiczne to prawdziwa atrakcja dla każdego malucha, a rodzice mogą cieszyć się z tego, że ich dzieci poszerzają swoją wiedzę. To również duże ułatwienie – Wasze pociechy same nauczą się segregować śmieci, dzięki czemu nie będziecie musieli za nimi naprawiać błędów. Świadome ochrony środowiska, nie będą nadużywać wody ani światła, przy okazji nie narażając Was na dodatkowe koszty.